Jaký vliv má naše mysl na hubnutí?

Pokud už se nějakou dobu snažíte zhubnout nebo hubnete, určitě už víte, že klíčem k hubnutí je především kalorický deficit. Dále pak také optimální příjem bílkovin, pitný režim, dostatečná regenerace a taky nějaký ten pohyb. 

Jeden velice důležitý faktor tady ale chybí. A tím je správné nastavení mysli.

obrázky do článků (6)

 

Je sice pravda, že při hubnutí platí, že kalorický příjem musí být menší než kalorický výdej. Jenomže ono to není jenom o těch počtech. Podle mého názoru je správné nastavení mysli jedním z nejdůležitějších faktorů při hubnutí (a vlastně při čemkoliv jiném), i když se o tom tolik nemluví. 

Pokud si neustále říkáte, že nikdy nezhubnete, protože na to nemáte genetiku, protože na to nemáte čas, protože vám to prostě nejde, protože jste nikdy nebyli hubení, no... Tak to tak prostě bude. Jestli si říkáte, že díky té pizze, co jste večer snědli, přiberete a veškerá předešlá snaha teď přijde vniveč, tak ano, je to tak. Jestli si řeknete, že ta snězená pizza vám progres vůbec nerozhodí, tak taky máte pravdu. Nejde o to, že si to říkáte. Jde o to, že tomu doopravdy věříte. Všechno začíná v mysli. 

Vím, že někdy je těžký s tou hlavou pracovat. Ale nezapomínejme, že jsme to jen my, kdo naši snahu sabotuje, kdo nám přináší negativní myšlenky a pocity. Nikdo jiný v naší hlavě není. Všechno si vytváříme sami. Proto se stačí jenom pevně rozhodnout pro to, co opravdu chcete a jít si za tím. Čím méně budeme myslet negativně, tím méně budou negativní myšlenky přicházet. A naopak, čím více budeme myslet pozitivně, tím více budou přicházet pozitivní myšlenky, následované pozitivním děním v životě. 

Jenom správným nastavením mysli se můžete proměnit v terminátora plného síly, odhodlání a motivace. Mysl je opravdu nejmocnější a díky ní si vytvoříme tělo a všechno ostatní v našem životě podle svých představ. To, jakým způsobem přemýšlíte, bude určovat váš výkon a odhodlání a bude hrát klíčovou roli ve vašem úspěchu.

 

obrázky do článků (8)

 

Jak si správně nastavit mysl, abyste úspěšně zhubli a hlavně si postavu udrželi?

1) Přestaňte si říkat, že to nezvládnete. Buď to chcete a nebo ne. Jestli ano, tak neexistuje žádný "já nikdy nezhubnu". Nenechte se ovládat vaším hlasem v hlavě. Je to váš hlas. Takže jenom vy to můžete změnit. A změníte to jenom pokud sami budete chtít. Jedinou překážkou jste vy sami.  

2) Začněte si věřit! Dokážete úplně cokoliv, pokud v sebe věříte. "The body achieves what the mind believes" (Tělo dosáhne toho, čemu mysl věří) - řekl Napoleon Hill. 

3) Nic si nezakazujte. Neexistuje žádné nezdravé jídlo nebo pití, kterého byste se měli nadobro zbavit. Můžete jíst úplně všechno. Ale přednost dávejte takovým jídlům, po kterých se cítíte dobře, a které vám dodá dostatek energie na delší dobu.